História a úspechy

História História kanoistiky na Vysokej škole veterinárskej sa začala zrušením tréningového strediska mládeže pri TJ Lokomotíva Košice a tak vynútenou zmenou zamestnania bývalého profesionálneho trénera Antona Čižmárika na asistenta telesnej výchovy v roku 1983. Kanoistický oddiel vznikol pri TJ Slávia UVL v jeseni roku 1987, keď bola dokončená hrubá stavba lodenice pri Hornáde. Už v nasledujúcom roku štartovali naši pretekári pod prezývkou “Veterina” a odvtedy získavali československé a slovenské juniorské a seniorské medaily i tituly.
Úspechy Najväčším úspechom bola bronzová medaila Martina Čižmárika na majstrovstvách sveta juniorov v zjazde v Švajčiarsku v roku 1990. Nasledovali reprezentačné štarty Tona Čižmárika ml., Michala Dúbravčíka, juniorov Laca Uzika, Niky Bajtošovej. V nedávnej minulosti na nich úspešne nadviazali hlavne v zjazdoch Adam Hužička v C1, Paľo Hronský, či Martin Halčin v kajaku. Bol to práve on, ktorý po necelom roku od prestupu do Liptovského Mikuláša získal titul juniorského majstra sveta a o rok aj Európy. V súčasnej dobe bojuje o účasť na OH v Brazílii 2016.
Ciele do budúcnosti Okrem športovej prípravy organizuje oddiel každý rok Slovenský pohár žiakov vo vodnom slalome, zjazde a šprinte, preteky mládeže i splavy riek pre záujemcov. Týmito aktivitami i náborovou činnosťou chce kanoistiku na divokej vode posunúť do povedomia širšej verejnosti.